O firmie

PCC CP Kosmet – część prężnego, globalnego koncernu PCC SE

  • Grupa PCC SE (z siedzibą w Duisburgu, w Niemczech) to jeden z największych producentów środków chemicznych w Europie. Obecnie skupia pod swoimi skrzydłami ponad 80 spółek, działających w 18 krajach świata – głównie w obszarach chemii, energii i logistyki.

  • PCC Consumer Products Kosmet jest częścią dywizji chemicznej grupy PCC SE zrzeszającej spółki produkujące dobra FMCG dla ostatecznego klienta oraz specjalistyczne produkty dla profesjonalistów.

  • Obecność w grupie zapewnia PCC CP Kosmet szereg wewnętrznych synergii, takich jak min. integracja surowcowa, dostęp do najnowocześniejszych technologii i bogatego zaplecza badawczo-rozwojowego. Dzięki temu spółka cieszy się niezmiennie opinią cenionego i coraz bardziej liczącego się w Europie partnera biznesowego, wyznaczającego rynkowe standardy w oparciu o branżowe trendy i potrzeby klientów.

  • Firma działa w oparciu o najwyższe, międzynarodowe standardy jakościowe, takie jak GMP, IFS, BRC, AISE, ISO i EcoVadis.

  • PCC Consumer Products Kosmet (z siedzibą w Brzegu Dolnym) działa na rynku już od ponad 20 lat. Spółka posiada dwa zakłady produkcyjne – w Polsce (Brzeg Dolny) i na Białorusi (Grodno). Konsekwentnie realizowana strategia ciągłego rozwoju sprawia, że PCC CP Kosmet zdobywa kolejne rynki zarówno w krajach europejskich, jak i w Azji i Afryce.

Dezynfekcja i profilatyka biobójcza

Wiodący producent renomowanych środków

PCC Consumer Products Kosmet jest wiodącym producentem wysokiej jakości środków do dezynfekcji rąk, powierzchni i urządzeń. Wszystkie preparaty wirusobójcze, biobójcze, bakteriobójcze, grzybobójcze i sporobójcze posiadają pozwolenia Ministerstwa Zdrowia i Sanepidu na obrót środkiem biobójczym. Dezynfektanty produkowane są na bazie wysoko stężonego alkoholu etylowego, podchlorynu sodu lub innych związków chemicznych powierzchniowo czynnych, które stosowane są w profilaktyce dezynfekcyjnej w obszarach: spożywczym, gastronomicznym, medycznym, klinicznym, przemysłowym, w obiektach i przestrzeniach użyteczności publicznej oraz w gospodarstwach domowych.

Producent brandów własnych

w tym kluczowej marki Flo

PCC Consumer Products Kosmet jest producentem innowacyjnych, uniwersalnych produktów do prania i sprzątania. Firma tworzy produkty w różnych segmentach rynkowych, od marek konsumenckich przez ekonomiczne po brandy premium. Jedną z kluczowych jest marka Flo, które łączy w sobie wysoką skuteczność działania z zachowaniem dbałości o naturę. Produkty Flo powstają przy użyciu naturalnych olejków oraz ekstraktów z owoców i kwiatów. W produkcji wykorzystywane są łatwo biodegradowalne, skuteczne związki powierzchniowo czynne. Produkty są delikatne dla skóry rąk i zawierają konserwanty o niskim potencjale alergizującym, nie zawierają fosforanów ani parabenów.

Doświadczony ekspert

sektora private label

PCC Consumer Products Kosmet to jeden z głównych polskich producentów sektora private label – w obszarze chemii gospodarczej oraz kosmetyków. Działalność Spółki koncentruje się na produkcji wyrobów pod markami własnymi czołowych dyskontów i sieci handlowych.

Contract manufacturing

Zaufany wykonawca kontraktowy

Firma od kilku lat zajmuje się również produkcją zleconą. Contract Manufacturing to forma outsourcingu, która polega na zlecaniu produkcji znanych brandów firmie zewnętrznej.

Renomowany producent

chemii profesjonalnej

PCC Consumer Products Kosmet jest także producentem profesjonalnych środków utrzymania czystości przeznaczonych do użytku w różnego rodzaju instytucjach publicznych, min. w szpitalach czy szkołach. To również ceniony wytwórca profesjonalnych preparatów stosowanych w rolnictwie oraz w przemyśle spożywczym.

obejrzyj film
PCC na świecie