o nas2018-10-10T11:40:05+00:00

Część prężnego, globalnego koncernu

Grupa PCC SE to jeden z największych producentów środków chemicznych w Europie. Obecnie skupia pod swoimi skrzydłami ponad 80 spółek, działających w 17 krajach świata – głównie w obszarach chemii, energii i logistyki. PCC Consumer Products Kosmet jest częścią holdingu PCC Consumer Products Group SA, który wchodzi w skład dywizji chemicznej grupy PCC SE i zrzesza spółki produkujące dobra FMCG dla ostatecznego Klienta oraz specjalistyczne produkty dla profesjonalistów. Inwestorem branżowym spółki jest PCC SE z siedzibą w Duisburgu. Centrala PCC Consumer Products Kosmet jest zlokalizowana w Brzegu Dolnym. Spółka posiada dwie fabryki produkcyjne – w Polsce (Brzeg Dolny) i na Białorusi (Grodno). Dysponuje także własnym biurem handlowym w Rosji (Moskwa).

Doświadczony ekspert
sektora private label

PCC Consumer Products Kosmet to jeden z głównych polskich producentów sektora private label – w obszarze chemii gospodarczej oraz kosmetyków. Działalność Spółki koncentruje się na produkcji wyrobów pod markami własnymi czołowych dyskontów i sieci handlowych.

Zaufany wykonawca kontraktowy

Firma od kilku lat zajmuje się również produkcją zleconą. Contract Manufacturing to forma outsourcingu, która polega na zlecaniu produkcji znanych brandów firmie zewnętrznej.

Renomowany producent
chemii dla zawodowców

PCC Consumer Products Kosmet jest także producentem profesjonalnych środków utrzymania czystości przeznaczonych do użytku w różnego rodzaju instytucjach publicznych, min. w szpitalach czy szkołach. To również ceniony wytwórca profesjonalnych preparatów stosowanych w rolnictwie oraz w przemyśle spożywczym.

Lider skoncentrowany na rozwoju i nowych wyzwaniach

Spółka PCC Consumer Products Kosmet jest jednym z niekwestionowanych liderów sektora chemicznego w Polsce. Poważnym graczem – wyznaczającym rynkowe standardy, wsłuchanym w potrzeby Klientów, śledzącym branżowe trendy.

Poza granicami kraju firma rozwija się równie intensywnie. Zakład produkcyjny w Grodnie oraz biuro handlowe w Moskwie dają spółce możliwość korzystania z przywilejów Unii Celnej Białorusi, Kazachstanu oraz Rosji. Pozwalają na konsekwentne budowanie i umacnianie znaczących przewag konkurencyjnych.

Strategii ciągłego rozwoju towarzyszy chęć zdobywania kolejnych rynków. Ambicje biznesowe czynią z PCC Consumer Products Kosmet poważnego partnera, który coraz bardziej liczy się w Europie.

zobacz film
PCC na świecie