Preparaty i środki do dezynfekcji

Środki do dezynfekcji

Niemal każde środowisko na naszej planecie zawiera bakterie i mikroorganizmy. Na jednym centymetrze kwadratowym skóry znajduje się kilkaset tysięcy bakterii. Większość z nich jest nieszkodliwa dla ludzi, ale organizmy chorobotwórcze, zwane patogenami, mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Regularnie stosowane odpowiednie środki dezynfekujące na powierzchniach lub przedmiotach w całym obiekcie mają kluczowe znaczenie w zapobieganiu rozprzestrzeniania się wirusów, niszczeniu drobnoustrojów oraz bakterii. W naszej ofercie znajduje się kilka rodzajów bardzo skutecznych środków odkażających i dezynfekujących. Ważne jest, aby wybierając odpowiedni preparat do zabezpieczania konkretnych powierzchni, pomieszczeń czy przedmiotów, zrozumieć, jakie jest jego przeznaczenie oraz możliwości.

Jak działa środek do dezynfekcji?

Preparaty do dezynfekcji to środki chemiczne stosowane do przedmiotów nieożywionych w celu zniszczenia bakterii, wirusów, grzybów lub pleśni. Te wyjątkowe mieszaniny związków chemicznych muszą spełniać określony normy. Jako doświadczony producent środków do dezynfekcji dbamy o to, aby odpowiadały one wszystkim wymaganiom. W każdym preparacie znajduje się substancja czynna, niszcząca patogeny poprzez zakłócenie pracy lub uszkodzenie ich komórek. Aktywne składniki, które zawierają preparaty biobójcze, są zwykle wspomagane przez inne środki o różnych celach, np. zwilżają powierzchnie, usuwają odbarwienia lub po prostu ułatwiają czyszczenie.

Najlepszy producent środków do dezynfekcji – co obejmuje oferta?

Nasza marka dostarcza preparaty biobójcze, które można stosować w wielu obszarach. Produkujemy m.in. środek do dezynfekcji rąk oraz powierzchni twardych, który skutecznie usuwa wszelkiego rodzaju wirusy, bakterie czy grzyby. Znakomicie sprawdza się w zastosowaniach związanych z medycyną, gdzie wymagana jest szczególna dokładność wszelkiego rodzaju dezynfekcji. Nadaje się również do użytku w przemyśle spożywczym i czyszczenia powierzchni, które mają kontakt z żywnością. Można wykorzystywać go w obiektach publicznych oraz zakładach pracy do higienicznego odkażania dłoni. Niektóre nasze środki dezynfekujące nadają się do użytku zarówno indywidualnego, jak i profesjonalnego.

W ofercie mamy także preparaty, które bardzo dobrze radzą sobie z odkażaniem przestrzeni publicznych, np. środków komunikacji miejskiej, przystanków autobusowych, klamek, wszelkiego rodzaju wiat czy przełączników. Jako producent płynów do dezynfekcji, dysponujemy całkowicie bezpiecznymi dla zdrowia preparatami do mycia i odkamieniania instalacji, powierzchni oraz obiegów zamkniętych, które mają styczność z żywnością. Asortyment obejmuje również środek do dezynfekcji systemów klimatyzacyjnych, zbiorników wodnych i systemów zaopatrywania w wodę pitną.

Niektóre środki biobójcze można stosować w przypadku mycia pianowego w przemyśle rolno-spożywczym oraz w zakładach, zajmujących się przetwórstwem spożywczym. Osobną kategorię stanowi środek do dezynfekcji i kompleksowego czyszczenia pomieszczeń kuchennych lub łazienek. Usuwa nawet bardzo silne zabrudzenia z muszli klozetowych, pisuarów, okien, kratek ściekowych wanien, umywalek, płytek czy fug. Jego dodatkową zaletą jest wybielanie czyszczonych powierzchni. W odpowiednim stężeniu można stosować go także do wybielania tkanin.

Skontaktuj się z nami

Środki biobójcze – cztery wyjątkowe cechy skutecznych preparatów

Jako doświadczony producent płynów do dezynfekcji gwarantujemy, że nasze środki dezynfekujące spełniają cztery podstawowe kwestie, które trzeba wziąć pod uwagę, poszukując najlepszego preparatu. Są to:

– efektywność,

– czas działania,

– bezpieczeństwo,

– łatwość w użyciu.

Przede wszystkim nasze preparaty do dezynfekcji są niezwykle skuteczne. Usuwają lub redukują ilość drobnoustrojów, bakterii i patogenów, pozostawiając powierzchnię całkowicie bezpieczną dla zdrowia. Bez problemu można dopasować je do wymagań konkretnej placówki. Produkujemy środki do dezynfekcji, które wyróżniają się także bardzo szybkim czasem działania. W wielu przypadkach pełen efekt bakteriobójczy osiągany jest już po pięciu minutach od zastosowania preparatu.

Kompleksowo badamy wszystkie środki odkażające i dezynfekujące, żeby zapewniać ich całkowite bezpieczeństwo dla zdrowia ludzi i zwierząt. W oparciu o wieloletnie doświadczenie, produkujemy preparaty biobójcze najwyższej jakości, które spełniają wymagane normy ISO. Nasze środki do dezynfekcji charakteryzuje także bardzo proste oraz ekonomiczne użytkowanie.

Profesjonalne doradztwo w wyborze odpowiedniego preparatu dezynfekującego

Dbamy o to, aby efektem każdego zamówienia, obejmującego środki biobójcze czy dezynfekujące, była maksymalna satysfakcja kupującego. Doradzamy w wyborze odpowiedniego preparatu, dobierając go do indywidualnych potrzeb Klienta. Jesteśmy producentem środków do dezynfekcji, który olbrzymią wagę przykłada nie tylko do jakości swojego asortymentu, ale także obsługi zamówień. Błyskawicznie dostarczymy niezawodne preparaty do dezynfekcji i inne środki chemiczne, które spełnią swoje zadanie w najlepszy możliwy sposób.