Preparaty wirusobójcze

Środki wirusobójcze w naszym asortymencie cechują szerokie możliwości zastosowania. Oferujemy produkty stworzone do użytku prywatnego, w obiektach publicznych, medycznych, przemysłowych, a także w miejscach służących działalności zawodowej. W PCC CP Kosmet tworzymy preparaty wirusobójcze do dezynfekcji powierzchni, materiałów i mebli. Polecamy też środki do chirurgicznej oraz higienicznej dezynfekcji rąk. Co więcej, prezentujemy płyny, które mogą być używane w bezpośrednim kontakcie z żywnością lub paszami dla zwierząt.

Jak należy stosować preparaty wirusobójcze?

Odpowiednie środki wirusobójcze pozwalają na zachowanie zasad higieny, hamują rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń i chorób. Zasady ich stosowania określają m.in. normy prawne, ponadto odpowiednie zalecenia w tym zakresie przedstawia Światowa Organizacja Zdrowia WHO.

Płyny wirusobójcze przeznaczone są do odkażania przedmiotów, nawierzchni i rąk, szczególnie podczas korzystania powierzchni wspólnych. Używanie naszych preparatów gwarantuje usunięcie szkodliwych drobnoustrojów. Oprócz tego w naszej ofercie znajdują się środki wirusobójcze, bakteriobójcze oraz grzybobójcze do użytku profesjonalnego czy indywidualnego, co czyni je bardzo uniwersalnymi.

Płyny wirusobójcze do zastosowania w przemyśle spożywczym

Część z obecnych w naszej ofercie preparatów wirusobójczych wykorzystuje się do sanityzacji wody w przemyśle spożywczym, a także w hodowli zwierzęcej. Ponadto służą one do bezpiecznej dezynfekcji powierzchni twardych, na której przygotowuje się żywność. Płyny wirusobójcze stosuje się również w oczyszczaniu ścieków, produkcji detergentów i czyszczeniu przemysłowym oraz instytucjonalnym. Wyróżnia je wysoka skuteczność w zwalczaniu drobnoustrojów chorobotwórczych takich jak Listeria, Salmonella czy Legionella. Preparaty wirusobójcze w naszym asortymencie zazwyczaj zawierają aktywny chlor działający jako biocyd utleniający.

Skontaktuj się z nami

Płyny wirusobójcze przeznaczone do stosowania w publicznych systemach komunikacji

Oferujemy specjalistyczne płyny wirusobójcze, które doskonale nadają się do odkażania publicznych systemów komunikacji, takich jak przejścia dla pieszych, przystanki, wiaty, schody, dworce autobusowe czy platformy kolejowe. Ponadto znajdują one zastosowanie w dezynfekcji i myciu posadzek oraz pomieszczeń. Preparaty wirusobójcze tego typu bardzo dobrze sprawdzają się w czyszczeniu kuchni, łazienek, toalet, okien, wanien czy kratek ściekowych.

Środki wirusobójcze do stosowania w obszarze medycznym

W ofercie PCC CP Kosmet znajdują się również płyny wirusobójcze stworzone do użytkowania w obszarze medycznym, takim jak szpitale, laboratoria i inne przestrzenie wymagające bardzo wysokiego poziomu higieny. Przeznaczone są one do higienicznej oraz chirurgicznej dezynfekcji rąk, a także do odkażania sprzętu, wyposażenia czy różnego rodzaju powierzchni.

Jeżeli interesują Państwa środki wirusobójcze, to zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami. Odpowiedzą na każde pytanie związane z produktami oraz przybliżą szczegóły dotyczące wysyłki.