aktualności2018-02-16T20:30:36+00:00

Aktualności

20-LECIE PCC CONSUMER PRODUCTS KOSMET

30 lipca 2016

W tym roku obchodzimy 20-lecie naszej rynkowej działalności. Jubileusz to dla nas czas analiz i podsumowań.

Marka PCC CP Kosmet to dziś:

  • polski lider sektora private label w obszarze chemii gospodarczej i kosmetyków,
  • zaufany wykonawca kontraktowy współpracujący ze znanymi koncernami o międzynarodowym zasięgu,
  • doceniany producent profesjonalnych preparatów do utrzymania czystości w instytucjach publicznych, rolnictwie czy przemyśle spożywczym,
  • wytwórca wysokiej jakości produktów kosmetycznych i chemicznych pod własnymi brandami.

Dorobek – wypracowany przez ostatnie 20 lat – to nasz powód do dumy, ale też inspiracja do przyszłej pracy i dalszego intensywnego rozwoju.

CERTYFIKAT GMP DLA PCC CONSUMER PRODUCTS KOSMET

30 lipca 2016

Dobra Praktyka Higieniczna i Dobra Praktyka Produkcyjna – czyli Good Manufacturing Practice (GMP) – to dwa podstawowe systemy, których celem jest utrzymanie odpowiedniej kontroli higieny środowiska pracy i procesów technologicznych, jakie zachodzą w firmie.

PCC CP Kosmet, jako uznany i wyspecjalizowany producent profesjonalnych wyrobów kosmetycznych dla największych krajowych i międzynarodowych sieci handlowych, dostosował swoją strefę produkcji kosmetyków do wymagań standardu GMP.

Standardy Dobrych Praktyk Produkcyjnych gwarantują wysoką jakość oraz czystość materiałów użytych do produkcji. Dzięki nim można w pełni kontrolować jakość oraz pochodzenie surowców, a co za tym idzie, zapewniać konsumentom większy poziom komfortu i bezpieczeństwa dostarczanych produktów. Standardy te – poprzez ścisły nadzór nad procesami wytwarzania – warunkują prawidłowy przebieg tych procesów, a więc także powtarzalność oraz jednorodność wyrobów.

Rynek rozwija się bardzo dynamicznie, rosną wymagania i oczekiwania, a silna konkurencja sprawia, że producenci muszą dbać o najwyższą jakość na każdym etapie produkcji. Dlatego Certyfikat GMP to dziś znakomity wyznacznik pozycji firmy – jej podejścia do podstawowych norm i wartości.